• Po - Sob. 7.00 - 17.00 Nedeľa voľno
  • + 421 944 366 444 info@elektrikari-nitra.sk

Fotovoltaika

HomeFotovoltaika

Fotovoltaika a návratnosť investície

Pýtate sa na návratnosť ? Tak v tomto prípade Vás potešíme a to určite ! Pretože návratnosť investície je istá.  Predstavte si že, ročne sa dá ušetriť na spotrebe elektrickej energie až 500 Eur tak Vám je zrejmé že návratnosť vie byť už po 5 tich rokoch od inštalácie, pri inštalácii 10 fotovoltaických panelov s maximálnym výkonom do 3,5 kW. Fotovoltaické panely majú aj 20 ročnú záruku, to znamená že máte zaručené ďalších 15 rokov výrobu elektrickej energie zadarmo.

Životnosť fotovoltaických panelov

Životnosť fotovoltaických panelov sa udáva s účinnosťou panelov. Účinnosť panelov klesá časom, ročne je to menej ako jedno percento a to znamená že aj po 20 rokoch každodenného používania fotovoltaiky je účinnosť stále vyššia ako 80%. Po 50 tich rokoch Vám fotovoltaická elektráreň bude stave vyrábať elektrickú energiu s účinnosťou viac ako 55%. Dávajte pozor na kvalitu fotovoltaických panelov tie sa rozdelujú na triedu A,B,C,D táto variácia je vypočítaná pri type A. Vieme že zlé meno sa dá vybudovať aj malou inštalačnou chybičkou a práve preto inštalujeme iba tie najkvalitnejšie komponenty za najlepšie ceny. Radíme Vám aby ste sa ako koncový zákazník nenechali ohúriť  konečnou cenou FVE a informovali sa o kvalite a výrobe fotovoltaických panelov.

Pýtate sa čo je fotovoltaika ?

Fotovoltaika je priama premena slnečného žiarenia na elektrinu (jednosmerný prúd). Pre príjem slnečného žiarenia sa využívajú fotovoltaické panely, ktoré sú zložené z fotovoltaických článkov (polovodičových fotodiód). Tieto články využívajú fotoelektrického javu pre premenu slnečnej energie na elektrinu.

Fotovoltaika – hybridný a ostrovné fotovoltaické elektrárne

Fotovoltaika – fotovoltaické elektrárne s prebytku na TÚV

Created by: webrok.sk