Infražiariče a Sálavé panely

Infražiariče

V priebehu niekoľkých sekúnd si vďaka sálavému teplu doprajete komfort, na aký sa zvyká ľahko. Vhodné na kryté terasy, sedenia - vytvára nekonečnú pohodu sálavého tepla! Vyznačujú sa najvyššou efektivitou výroby a distribúcie tepla. 

Komfortné a zdravé. Sálavé teplo z infraohrievačov zodpovedá infraspektru slnka. Vďaka tomu Vám zabezpečí dokonalú tepelnú pohodu vo Domove. Infražiareniu je navyše pripisovaný terapeutický účinok. Infražiariče sú ideálne aj letných záhradách, vonkajšie sedenie, infrakabínach, masážnych salónoch, v odpočívacích miestnostiach, pri bazénoch.

Zabezpečíme tepelnú pohodu tam kde ju potrebujete a vtedy keď ju potrebujete. Úspory na energiu tak môžu dosiahnuť rádovo 10-tky % Vo výnimočných prípadoch až 90%. Predstavujeme bezkonkurenčne najefektívnejšie riešenie kúrenia.
Výkon je dobré rozdeliť do viacerých menších infražiaričov rovnomerne rozložených v priestore ktorý treba ohrievať. Pre výpočet potrebného výkonu a ideálneho umiestnenia nás kontaktujte.


Sálavé panely

Stropné panely využívanie princípu sálavého vykurovania (tzv. infračervené vykurovanie). Jedinečná povrchová úprava a rovnomerné rozloženie teplôt na povrchu panelov zaisťujú odovzdanie maximálneho podielu tepelnej energie práve formou sálania, naopak konvenčná zložka je potlačená na minimum.

Úchyty umožňujú inštaláciu panelov na stenu (zvislo) aj na strop (vodorovne). Pre stropnú inštaláciu je nutný stropný rám (súčasť výrobku), panely s príkonom 850 W by sa v takomto prípade mali inštalovať do výšky stropu viac ako 3 m. Miestnosti s obmedzeným priestorom je prispôsobený typ, ktorý sa svojimi rozmermi hodí k inštalácii na výšku. Najmä v kúpeľniach, ak je doplnený o nerezové madlo, stáva sa veľmi praktickým doplnkom. Potlač je vykonávaná vysoko kvalitnou keramickou tlačou priamo na vnútorný povrch sklenenej čelnej dosky panelu, potlač je tak chránená pred mechanickým poškodením. Vzhľad panelu tak môže byť maximálne prispôsobený Vašim požiadavkám, panely s potlačou sú určené k pevnej inštalácii na stenu.