Vykurovacie okruhy a rohože

Vykurovacie rohože a okruhy pre akumulačné a priame vykurovanie.

Z hľadiska funkčnosti nie je medzi okruhom a rohožou žiadny rozdiel - vykurovacia rohož je v podstate vykurovací vodič prichytený k nosnej tkanine. Tieto dva výrobky sa líšia len v spôsobe položenia.

Akumulačný systém je najvhodnejší spôsob vykurovania, kde vykurovacie okruhy v spojení s vrstvou tepelne vodivého materiálu (anhydrid, betón...). Zaručia skutočne príjemnú tepelnú pohodu. S našimi vodičmi budete o krok vpred. Požívame vodiče výlučne bezhalogénové, ktoré blokujú mechanizmus horenia a neuvoľňujú toxické látky.

Vykurovacie okruhy pre akumulačný systém

Používa sa pre systémy hlavného vykurovania. Výhodou akumulačného systému je nižšia zriaďovacia cena vykurovacích okruhov. Pretože je vodič umiestnený v dostatočnej hrubej vrstve (minimálne 3,5CM), ktorá zaistí komfortné sálavé teplo a rovnomerné rozloženie teploty.

Vykurovacie okruhy pre priamovýhrevné vykurovanie

Taktiež sa používa sa pre systémy hlavného vykurovania, aj pre systémy komfortného ohrevu podlahy. Vykurovací vodič je umiestnení tesne pod nášľapnou vrstvou, obvykle vo flexibilnej stierke alebo samo-nivelačnom potere. Vhodné aj pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Vykurovací - Alu film

Vhodné pod vinyl, laminátové parketové a drevené podlahy. Jeho veľkou výhodou je suché položenie (bez potreby lepidla) a jeho minimálna hrúbka (1,3 mm) vďaka ktorej je možné ho ľahko zabudovať aj počas rekonštrukcií.

Vykurovacie rohože

Stačí ju zatrieť do lepidla a položiť dlažbu. A kúrenie je pripravené.

Vykurovací vodič

Určené pre akumulačné použitie kde vodič odovzdá všetko teplo vrstve anhydridu alebo betónovému poteru. 


Infra podlahová fólia

Elektrické vykurovacie fólie  sú unikátnym výrobkom určeným pre elektrické veľkoplošné stropné alebo podlahové vykurovanie interiéru. Hlavnou prednosťou je hrúbka vykurovacej fólie - iba 0,4 mm (!) a schopnosť vyhrievať v celej ploche - tým je docielený potrebný výkon už pri nižších teplotách.

Vykurovacie rohože pre vonkajšie aplikácie

Pre vyhrievanie vonkajších plôch sa inštaluje plošný príkon 300W/m². Takto vysoký výkon je nutný, aby systém mohol správne fungovať aj pri teplotách hlboko pod bodom mrazu. Veľmi dôležitá je aj správna regulácia - ktorá uvedie vykurovací systém do prevádzky už v dobe keď nebezpečenstvo námrazy vzniká. Vtedy regulácia ktorá sníma nie len teplotu ale aj prítomnosť vlhkosti v sledovanej ploche. V prípade, že je systém ovládaný ručne a je užívateľom uvedený do prevádzky až v dobe, kedy je predmetná plocha zakrytá vrstvou snehu, môže jeho rozpustení trvať aj viac než 12 hodín (podľa výšky vrstvy snehu). Je potrebné uvedomiť si, že vykurovací vodič je umiestnení v zemi, ktorá má obrovskú schopnosť prijať teplo a tak je potrebné veľké množstvo energie premene snehu na vodu - tzv. latetné teplo. Ponúkame vodičové rohože s robustnými vodičmi s ochranným opletením - ADPSV, MST a MDT. Rohož MDT je vhodná aj pre inštaláciu do asfaltu.

Pri pochôdznych komunikáciách sa vykurovací prvok umiestňuje do pieskového lôžka alebo do betónovej dosky, pri schodoch, terasách a pod. do lepiaceho tmelu. Pri pojazdných komunikáciách jednodnoznačne doporučujeme umiestniť vykurovací prvok do betónovej dosky, ktorá bude chrániť vykurovací vodič pred poškodeným pri zaťažení komunikácie automobilom.

Prečo elektrické vykurovacie okruhy alebo rohože ?

  • Najvhodnejšia inštalácia do poteru.
  • Najlacnejšia varianta elektrického podlahového vykurovania
  • Vytvárajú jednoznačnú pohodu bývania a príjemného sálavého tepla od nôh.
  • Sú praktické, rýchla jednoduchá inštalácia.
  • Kúriť môžete po inštalácií za pár dní. dosiahnete príjemné komfortné teplo, ktoré si viete regulovať v každej izbe zvlášť, a to aj na diaľku cez WIFI.
  • Možné je nastaviť automatizovaný systém na celý týždeň.
  • Taktiež sa dajú využiť aj ako doplnkové vykurovanie obytných alebo neobývaných priestorov.
  • To najdôležitejšie je, že rovnomerným vykurovaním podlahy si navodíte tepelnú pohodu. Tým si vytvoríte príjemné komfortné bývanie.
  • Je to skvelá voľba, pretože získate vysoko komfortné, efektívne a moderné vykurovanie.